piątek, 11 listopada 2011

Chocimska / Pomorska

Śródmieście
Bydgoszcz

11 komentarzy:

 1. Piekna okolica, ale dość niebezpieczna. Na szczęście na zdjęciach nie widać przyczyny ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj tak...niebezpieczna ciut...samemu lepiej się tam nie wybierać na spacerki :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dota byłaby dumna, że tak pięknie uchwyciłaś mur pruski ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. to byłam ja - m.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dota i mur pruski, mur pruski i Dota ...coś mi w głowie świta ale pamięć każdego roku coraz gorsza;-) co to było, gdzie to było, dlaczego??:-) umieram z ciekawości:-)Buziaki!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedy Dota była małą dziewczynką i nic nie zapowiadało, że wyrośnie z niej piękna kobiałka... codziennie rano mama wiozła ją do babci na śniadanie, skąd dziewczynka odprowadzana była do przedszkola. W późniejszych latach, kiedy Dota podrosła i uczęszczała już do liceum, mama odwoziła ją na śniadania do babci, ciągle tą samą trasą. Jadąc ulicą Chocimską raz w tygodniu mama pytała Dotę: "Widzisz ten mur? Jak nazywa się takie połączenie cegieł z belkami?" Dota znała odpowiedź już od przedszkola... Zatem teraz, gdy przejdzie obok muru pruskiego, wie, że to on i nie przejdzie obojętnie. Zapyta kogokolwiek z kim właśnie idzie: "Widzisz ten mur? Jak nazywa się takie połączenie cegieł z belkami?"... Jeszcze panna M. kiedyś Pani M. szła wielokrotnie w obecności Doty, kiedy na horyzoncie ukazał się mur pruski i nie tylko musiała wielokrotnie odpowiedzieć na pytanie Doty, ale i wielokrotnie usłyszeć niniejszą historię. Zatem pielgrzymie, gdy spojrzysz na mur pruski, wspomnij Dotę... d.

  OdpowiedzUsuń
 7. He he ... nie pamiętałam w całości tej opowieści..:-) Ale piękna jest:-) Pozdrowienia dla Was dziewczyny:-)

  OdpowiedzUsuń
 8. O! ale pamiętam, że kiedyś Dorota zapytała też mnie o to połączenie:-) Nie wiem w jakim mieści to było, ale pytanie padło:-)P.S. Doroto, piękna kobiałko teraz już nie zapomnę:-)

  OdpowiedzUsuń
 9. to dobrze, bo ja się przyjaźnię tylko z osobami, które wiedzą co to mur pruski ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Dotuś dokładnie tę historię miałam na myśli! :) no, Dziewczyny a kiedy piwko? zaniedbały my wspólne wypady. to jak? piątek? ;) m.

  OdpowiedzUsuń